coma.jpgfbb.jpgraywah.jpgrozes.jpgvavamuffin.jpg

Dżem

Polska grupa muzyczna grająca rocka i blues. Zaliczana jest do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej (blues rock). Nazwa zespołu pochodzi od jamu – zbiorowego muzykowania, improwizowania na zaproponowany temat, popularnego między innymi wśród zespołów grających jam rocka, jak np. Grateful Dead czy The Band. Polski zapis nazwy pojawił się – zupełnym przypadkiem kierującym ręką organizatorki jednego z koncertów – w roku 1974.

Czytaj więcej: Dżem


Twinkle Brothers

Twinkle BrothersThe Twinkle Brothers hail from the north coast of Jamaica in the ghettos of Falmouth, the Parish of Trelawny. The two brothers, Norman and Ralston Grant, were baptized in the church of Anglican Diocese. They started singing in the Sunday school choir and concerts at the age of six and eight respectively. At that time they started to make their own instruments since they could no afford to buy them. They made guitars and drums from various tin cans (garbage can, sardine, milk, etc.) and fishing line.

Czytaj więcej: Twinkle Brothers


Trebunie Tutki

Trebunie-Tutki - to muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.

Czytaj więcej: Trebunie Tutki


Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów! Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w Zimbabwe!

Czytaj więcej: Nocna Zmiana Bluesa


Open Blues

Zespół Open Blues zadebiutował na polskiej scenie bluesowej w 2010r., jednak nasza historia zaczęła się już dwa lata wcześniej w Toruniu. W skład Open Blues wchodzi pięciu muzyków związanych z Nocną Zmianą Bluesa, Ireną Jarocką, Banaszak & the Best, Justyną Steczkowską, Sławkiem Uniatowskim, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, zespołem Strusie 4, Side Effect , czy grupą Tortilla. To, co nas łączy, to przede wszystkim pasja. Gramy własne utwory,  standardy bluesowe, rythm’n’bluesowe, rock’n’rollowe, aż po funky , jumpa, czy hity rockowe.

Czytaj więcej: Open Blues


Jafia Namuel

Jafia Namuel powstała w Pile w 1994 roku a zadebiutowała na rynku wydawniczym dwa lata później za sprawą albumu "Rotts & Culture". Grupa została wtedy okrzyknięta najbardziej "jamajskim" zespołem w Polsce. Muzycy postawili bowiem na korzenne jamajskie reggae, przez kilka lat pracując nad oryginalnym brzmieniem a charyzmatyczny wokalista zespołu - Dawid Portasz - używał nawet w swoich tekstach jamajskiego dialektu. Wszystko to sprawiało, że ludzie, którzy słyszeli muzykę Jafii po raz pierwszy, dziwili się, że jest to zespół z Polski...

Czytaj więcej: Jafia Namuel


Kobranocka

Kobranocka - legendarna toruńska kapela, która gra dla Was nieprzerwanie blisko dwadzieścia siedem lat!!! Liderem zespołu jest Kobra - Andrzej Kraiński, wokalista, gitarzysta. Drugim założycielem kapeli był Szybki Kazik, który gra do dziś (z kilkuletnią przerwą na solowy projekt - "Atrakcyjny Kazimierz"). Od osiemnastu lat w składzie znajduje się Piotr "Vysol" Wysocki. Po wielu latach grania z muzykami spoza Torunia, od 2005 roku drugim gitarzystą jest Jacek Moczadło.

Czytaj więcej: Kobranocka

Finaliści "Open Music Brodnica 2012"

Zapowiadaliśmy występy młodych lokalnych kapel - w czasie przerw technicznych. Warto więc przedstawić kapele, które występ na bocznej scenie na Muzycznym Campingu, wygrały w "Open Music Brodnica 2012". Zatem zerknijcie na krótkie notki z biografii brodnickich zespołów Rozes, Warflame i rypińskiego Deep Rooted.

 

Czytaj więcej: Finaliści "Open Music"Finaliści "Open Music Brodnica 2012"

© 2012 Muzyczny Camping