coma.jpgfbb.jpgraywah.jpgrozes.jpgvavamuffin.jpg

Open Blues

Nasza pierwsza płyta o podobno dość mocnym tytule, „Seta w ryja”, zebrała wiele pozytywnych recenzji. Pisano o nas w takich pismach, jak „Magazyn Gitarzysta”, czy „Twój Blues”. Zrobiło się o nas głośno na wszelakich portalach internetowych związanych z bluesem, grano nas w radiowej Trójce. Zewsząd spływały gratulacje i słowa uznania. Kariera płyty „Seta w ryja” nie zakończyła się jednak na gruncie polskim. Nasza muzyka dotarła aż za ocean, czyli tam, skąd blues się wywodzi. Amerykański magazyn „Blues Blast Magazine” nie skąpił pozytywnych recenzji, co zaowocowało tym, że można nas już usłyszeć w rozgłośniach radiowych w różnych zakątkach świata – nawet w Afryce!

Tytułowy przebój „Seta w ryja”, do którego nagraliśmy klip, został zaprezentowany także w najpopularniejszym serwisie informacyjnym Teleexpress, a Polskie Stowarzyszenie Bluesowe przyznało mu wyróżnienie, dzięki czemu znalazł się on w trzeciej już „Antologii Polskiego Bluesa”. To przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Znaleźliśmy się tam wśród takich muzyków, jak Tadeusz Nalepa, Józef Skrzek, Sławek Wierzcholski, Włodzimierz Nachorny, Adam Went, Ryszard "Skiba" Skibiński, Janusz Popławski, Leszek Winder, Andrzej Urny, Wojciech Karolak i wielu innych.

Toruński zespół Open Blues to zgrana grupa pięciu muzyków, którzy od lat profesjonalnie zajmują się tworzeniem muzyki bluesowej.

 

 

© 2012 Muzyczny Camping