coma.jpgfbb.jpgraywah.jpgrozes.jpgvavamuffin.jpg

Finaliści "Open Music Brodnica 2012"

Rozes

Zespół w obecnym składzie istnieje od lutego 2011 roku. 

Jednak początki zespołu sięgają roku 2002, kiedy po kilku latach przerwy został reaktywowany zespół Róże dla Kassandry. Po odejściu założyciela i wokalisty Róż dla Kassandry - Avy Negativa w roku 2004, zespół dalej kontynuował działalność pod szyldem Róże Kassandry, po czym ostatecznie zmienił nazwę na ROZES. Ze składu Róż dla Kassandry z 2002 roku pozostał Piotr Fischer - gitara i Grzegorz Pawlak - perkusja. Bartosz Lewandowski dołączył do zespołu w roku 2006, a ostatni z obecnego składu Bartosz Graczyk w lutym 2011. 

W ich muzyce słychać wpływy tzw. "brytyjskiego rocka", a charakterystyczne gitary z lekkim pogłosem podkreślają jej charakter. Zespół nie ukrywa inspiracji takimi zespołami jak: Editors, Placebo, Interpol, U2, ale także Pearl Jam, czy Foo Fighters. 

Skład:

Piotr Fischer - gitara
Bartosz Graczyk - gitara
Bartek Lewandowski - bass
Grzegorz Pawlak - perkusja

więcej informacji: www.rozes.pl

Warflame

Zespół powstał pod koniec sierpnia 2011 roku, z inicjatywy Bartka Bejgier i Jakuba "Sonego" Sonakowskiego , po czym perkusistą zespołu został Jakub "Crusher" Kruszyński. Za dużo jak na razie o nas nie można powiedzieć, ale spragnieni pohałasowania, niewyżyci Panowie połączyli swe marzenia i talenty i tak oto powstali z popiołu, nadali sobie nazwę Warflame i oklepują materiał w sali prób w Brodnickim Domu Kultury oraz rozkręcają powoli swoją koncertową karuzelę po okolicy. W planach nagranie dema w najbliższym czasie. Za nami 4 koncerty w Brodnicy w Pubach Abażur, Texas i BDK.

W 16.03.2012 r. zespół zajął II miejsce na przeglądzie muzycznym "Open Music Brodnica 2012" otrzymując pierwszą pieniężną nagrodę i pierwsze tak poważne wyróżnienie w historii.

Skład:

Jakub "Sony" Sonakowski - wokal/gitara basowa
Bartek Bejgier - gitara
Jakub "Crusher" Kruszyński – perkusja

Deep Rooted

Zespół powstał pod koniec 2011 roku.  Jego pierwsze nuty można było usłyszeć w zespole młodzieżowym działającym przy Zespole Szkół im. ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie, jak również w nowo tworzącym się wówczas zespole młodzieżowych Wariety działającym przy RDK, z którego pochodzi jeden z gitarzystów.  Przyjaźń, radość tworzenia, rozwijania zdolności, popularyzowania muzyki rockowej, a w szczególności wyjątkowe zainteresowanie muzyką i chęć jej kultywowania  przyczyniło się do powstania zespołu Deep Rooted.  Upodobania muzyczne zespołu oscylują wokół gatunków takich jak : Rock, Rock and roll, Hard Rock, Pop Rock, Art Rock, Funk.

Skład:

Karina Pniewska - wokal
Łukasz Wiśniewski - gitara prowadząca
Jacek Sztandarski - gitara
Michał Cichocki - gitara basowa
Dawid Bełdycki - perkusja

K.A.T.S.

Zespół K.A.T.S. powstał latem 2011 roku z inicjatywy Tomka Siennickiego, basisty i jednocześnie Dyrektora Zarządzającego d/s Kadrowych zespołu. Nazwa zespołu wzięła się od pierwszych liter naszych imion (BAJM tak mógł, to nam też wolno). Ponieważ Pan Dyrektor przez 15 lat przyjaźnił się z Grzegorzem Ciechowskim, było jasne, że początkowo w repertuarze zespołu znalazły się głównie przeboje Republiki w nieco mocniejszych wersjach. Prezesem została najładniejsza część zespołu, czyli wokalistka Katarzyna Witkowska, dyrektorem d/s artystycznych został gitarzysta Andrzej Telej a Sebastian Domeracki czyni honory dyrektora d/s logistycznych (czyli nadaje naszemu graniu puls i rytm). Zespół spotyka się w budynku Brodnickiego Domu Kultury i działa pod jego auspicjami. Małymi kroczkami rozszerzamy nasz repertuar o kolejne hity muzyki lat osiemdziesiątych, żałując, iż tak szybko przeminęły. W 2012 roku do zespołu dołączyli wokalista Irek Borowski i gitarzysta Dawid Komakowski. I wtedy zaczęła się zabawa.

Skład:

Katarzyna Witkowska - wokal
Andrzej Telej - gitara
Tomasz Siennicki - gitara basowa
Sebastian Domeracki - perkusja
Dawid Komakowski - gitara
Ireneusz Borowski - wokal

© 2012 Muzyczny Camping