coma.jpgfbb.jpgraywah.jpgrozes.jpgvavamuffin.jpg

Trebunie Tutki

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnych instrumentach, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, tworzą NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, rozwijając i wzbogacając rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. Kreują oryginalne polskie brzmienie. Chętnie eksperymentują z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z producentem Włodzimierzem Kleszczem i z wybitnymi artystami, m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z rodzimymi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".

Nie stronią także od innych form wyrazu artystycznego - na festiwal Kraków 2000 Krzysztof napisał scenariusz spektaklu „Góralskie Bronowice", którego premiera odbyła się w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie z udziałem aktorów Teatru Witkacego, chóru i tancerzy zespołu Skalni oraz orkiestry kameralnej Simfonietta Cracovia.

Biorą udział w filmach („Girl Guide" J. Machulskiego, „Nad wysokości", „Góralu czy ci nie żal", „Rozrywki rodzinne", “Historia filozofii po góralsku”) i w programach TVP Kultura, TV Polonia, TVP l, TVP 2, TVN, ARD i ZDF, PR1, PR2 (audycje Radiowego Centrum Kultury Ludowej)

Nagrody i sukcesy:

„W Sherwood", płyta powstała we współpracy z Adrianem Sherwoodem,

The Twinkle Brothers chórem afrykańskim i Kiniorem - trzecim albumem dziesięciolecia World Music Charts Europe EBU

„Higher Heights" - płytą miesiąca marca '93 wg „VOX" w Anglii i na TOP 25 ALBUM LIST-Winter & Spring '95 w Kanadzie

Act of the Year (Wydarzenie Roku) na World Music Music Expo '94 w Berlinie

„Indywidualność Roku '95" przyznana przez TYP,

nominacje do „Fryderyka" '95 i 96, 2008, 2009

Grand Prix za „Podniesienie" na MFFK Niepokalanów '99

Machiner` 2007 za płytę Tischner

"Honoris Gratia" dla Władysława i Krzysztofa Trebuni-Tutki 2008 przyznany przez Radę Naukową Związku Podhalan

Złote Zbyrkadło na dla Krzysztofa na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem 2008

Songs of Glory/Pieśni Chwały na 11 miejscu World Music Charts Europe EBU`2008

"Honorowy Ambasador Polszczyzny" 2008 przyznany przez Radę Języka Polskiego dla płyty "Songs of Glory/Pieśni Chwały, Złota Płyta 2010

 
© 2012 Muzyczny Camping