coma.jpgfbb.jpgraywah.jpgrozes.jpgvavamuffin.jpg

PaRasSol

PaRasSol powstał na przełomie 2007/2008 roku w Solcu Kujawskim zbierając młodych muzyków z Torunia i Solca. Naszą twórczość określamy mianem melodyjnego Roots/Reggae z elementami Dub’u aczkolwiek zróżnicowane gusta muzyczne członków zespołu dają znać o sobie i ciężko jest ich zaszufladkować. Początek działalności to szlifowanie materiału na debiutancki album oraz materiału koncertowego. Zespół także skupił się na występach na festiwalach promujących młode zespoły.

Czytaj więcej: PaRasSol

Rozes

Rozes to zespół z Brodnicy, oparty na solidnym bagażu doświadczeń, które pomogły im wyklarować zarówno brzmienie jak i skład kapeli. W obecnym składzie grają od 2 lat i wierzą, że tak już pozostanie.

Nazwa to nawiązanie do zespołu "Róże dla Kassandry", którego współzałożycielem i gitarzystą był Piotr Fischer. Grupa zyskiwała coraz większy rozgłos na lokalnej scenie, zdobywając liczne nagrody i co najważniejsze - rzeszę wiernych fanów. Po różnych roszadach personalnych i drobnej zmianie nazwy na "Róże Kassandry" w kapeli zawitali perkusista Grzegorz Pawlak, a następnie basista Bartek Lewandowski.

Czytaj więcej: Rozes

Habakuk

Habakuk – polski zespół reggae wywodzący się z Częstochowy. Jego nazwa pochodzi od imienia biblijnego proroka Habakuka. Początki formacji sięgają 1989 r., gdy na wspólnym jamowaniu spotykały się grupy Engaddi z Częstochowy i Samuel z pobliskiego Będzina. Engaddi było kapelą stworzoną przez lidera Habakuka – Wojciecha „Brodę” Turbiarza, natomiast Samuela tworzyli Jacek i Mariusz Karolewscy. W 1990 roku spotkania te zaowocowały powstaniem Habakuka. Początkowo nazwa zespołu brzmiała THC Habakuk.

Czytaj więcej: Habakuk


Trebunie Tutki

Trebunie-Tutki - to muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.

W 2014 roku na Muzycznym Campingu wystąpią wspólnie z VooVoo.

Czytaj więcej: Trebunie Tutki

Voo Voo

Voo Voo – polski zespół muzyczny działający od lat 80. XX wieku. Voo Voo gra zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji. Ostatnio w ich twórczości pojawiły się także elementy współczesnych gatunków muzycznych, takich jak drum&bass, hip-hop czy nu jazz.

W 2014 roku na Festiwalu Muzyczny Camping wystąpią razem z zespołem Trebunie Tutki jako Trabunie Tutki i Voo Voo-nutki

Czytaj więcej: Voo Voo

Dżem

Polska grupa muzyczna grająca rocka i blues. Zaliczana jest do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej (blues rock). Nazwa zespołu pochodzi od jamu – zbiorowego muzykowania, improwizowania na zaproponowany temat, popularnego między innymi wśród zespołów grających jam rocka, jak np. Grateful Dead czy The Band. Polski zapis nazwy pojawił się – zupełnym przypadkiem kierującym ręką organizatorki jednego z koncertów – w roku 1974.

Czytaj więcej: Dżem

Tomek Lipiński z zespołem

Tilt – polski zespół rockowy. Działa z przerwami od roku 1979. Początkowo kojarzony był ze sceną punkrockową i wykonywał utwory z anglojęzycznymi tekstami. Tomasz Lipiński – założyciel, lider, wokalista i gitarzysta – jako jedyny jest członkiem zespołu przez cały okres jego działalności. Nazwa zespołu pochodzi od napisu informującego o przerwaniu gry spowodowanego szarpaniem, popychaniem lub uderzaniem we flipper. Tomek Lipiński i koledzy chcieli tak działać na społeczeństwo – „tiltować" je.

Czytaj więcej: Tomek Lipiński z zespołem

© 2012 Muzyczny Camping