coma.jpgfbb.jpgraywah.jpgrozes.jpgvavamuffin.jpg

Rozes

Rozes to zespół z Brodnicy, oparty na solidnym bagażu doświadczeń, które pomogły im wyklarować zarówno brzmienie jak i skład kapeli. W obecnym składzie grają od 2 lat i wierzą, że tak już pozostanie.

Nazwa to nawiązanie do zespołu "Róże dla Kassandry", którego współzałożycielem i gitarzystą był Piotr Fischer. Grupa zyskiwała coraz większy rozgłos na lokalnej scenie, zdobywając liczne nagrody i co najważniejsze - rzeszę wiernych fanów. Po różnych roszadach personalnych i drobnej zmianie nazwy na "Róże Kassandry" w kapeli zawitali perkusista Grzegorz Pawlak, a następnie basista Bartek Lewandowski.

Czytaj więcej: Rozes

Paraliż Band

Zespół powstał w 1996 i został założony przez grupę przyjaciół. Początkowo muzycznie inspirował się punk rockiem, później także ska. Przełom nastąpił, kiedy muzycy zakochali się w reggae - od tego czasu ich muzyka nabrała nowych kolorów. Jesienią 2002 ukazała się ich debiutancka płyta Paraliż Band, wydana nakładem toruńskiej wytwórni Paprotka Records. W tej samej stajni wczesnym latem 2005 pojawiła się druga płyta Take Reggae Grammy. Natomiast w czerwcu 2006 dzięki toruńskiemu Stowarzyszeniu Inicjatyw Twórczych Orbita ukazało się DVD zespołu W rytmie serca, które było jednym z pierwszych tego typu wydawnictw na polskiej scenie reggae. Największym przebojem formacji jest utwór Wiosna. Dotychczas zagrali ponad 130 koncertów w całej Polsce. Na każdym z nich są gorąco przyjmowani przez wzrastającą falę oddanych wielbicieli. Obecnie zespół tworzy 12 osób.

Czytaj więcej: Paraliż Band

Daab

Zespół został założony w 1983 roku w Warszawie przez Dariusza Gierszewskiego, Andrzeja Zeńczewskiego, Artura Miłoszewskiego i Piotra Strojnowskiego. Wkrótce powiększył się o Waldemara Deskę, Andrzeja Krzywego i Jarosława Woszczynę. W tym składzie z udziałem trębacza Fryderyka Pawelca grupa nagrała piosenki na pierwszy singel Do plastica/Przed nami wielka przestrzeń, wydany w roku 1984. Piosenki te śpiewali Strojnowski (Do plastica) i Zeńczewski (Przed nami wielka przestrzeń).

Czytaj więcej: Daab


Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów! Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w Zimbabwe!

Czytaj więcej: Nocna Zmiana Bluesa

Dżem

Polska grupa muzyczna grająca rocka i blues. Zaliczana jest do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej (blues rock). Nazwa zespołu pochodzi od jamu – zbiorowego muzykowania, improwizowania na zaproponowany temat, popularnego między innymi wśród zespołów grających jam rocka, jak np. Grateful Dead czy The Band. Polski zapis nazwy pojawił się – zupełnym przypadkiem kierującym ręką organizatorki jednego z koncertów – w roku 1974.

Czytaj więcej: Dżem

© 2012 Muzyczny Camping