coma.jpgfbb.jpgraywah.jpgrozes.jpgvavamuffin.jpg

Na Zielonym Wzgórzu o Muzycznym Campingu

Trwają ostatnie przygotowania do największej imprezy muzycznej tego lata w Brodnicy - festiwalu „Muzyczny Camping - 30 lat później”. O historii, planowanym przebiegu, uczestnikach oraz organizatorach i sponsorach tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego dla regionu można było usłyszeć podczas briefingu dla dziennikarzy, który został zorganizowany 26 czerwca 2012 na Zielonym Wzgórzu.      

W miejscu, gdzie w sobotę - 7 lipca odbędą się koncerty, z dziennikarzami lokalnych mediów spotkali się przedstawiciele organizatorów: Grzegorz Grabowski, dyrektor artystyczny festiwalu, Zdzisław Brążkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Omega” oraz Waldemar Gęsicki, dyrektor Brodnickiego Domu Kultury. 

- Muzyczny Camping to impreza, która dla nas wszystkich była magiczna, a przede wszystkim byliśmy o trzydzieści lat młodsi. Stanowiliśmy część tego wspaniałego przedsięwzięcia. Pomysłodawcą był Grzegorz, ale tak na dobrą sprawę, gdyby nie Brodnicki Dom Kultury, to imprezy prawdopodobnie by nie było - wspominał na konferencji Waldemar Gęsicki, który w 1982 roku kierował Brodnickim Domem Kultury. 

Grzegorz Grabowski opowiedział o planowanym przebiegu tegorocznego festiwalu, wymieniając najważniejszych wykonawców. Na „Muzycznym Campingu - 30 lat później” wystąpią: „Dżem”, „Nocna Zmiana Bluesa” ze Sławkiem Wierzcholskim, Jafia Namuel, Open Blues, Trebunie Tutki i Twinkle Brothers. Dyrektor artystyczny festiwalu zapowiedział również występ Tomka Kamińskiego.    

- Ta impreza nie odbyłaby się, gdyby nie zrozumienie i wsparcie burmistrza Brodnicy - podkreślił z kolei Zdzisław Brążkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Omega”, które jest głównym organizatorem festiwalu. - To on głównym kontraktem z zespołem „Dżem” nadał impuls do organizowania tej imprezy. 

 

Kilkunastominutowe zaproszenie na „Muzyczny Camping - 30 lat później” zawiera więcej szczegółów. Briefing zarejestrowała Telewizja „Eltronik”. Pełna relacja z przebiegu konferencji:

© 2012 Muzyczny Camping